Bude Druid mŕtvy? Hearthstone Update 9.1 a s ním veľké zmeny.

1448
views
malfrurious

Dočkali sme sa. Aspoň niektorí z nás, ktorým sa už o Druidovi v Hearthstone  začalo aj snívať. Blizzard pred malou chvíľou uverejnil Balance Changes -Update 9.1. A nebude to len o Innervate, ako sa predpokladalo.

Celkovo prišlo až na 5 kariet. Čo je pomerne veľa a asi málo kto to čakal. Poďme si tieto zmeny predstaviť.

Innervate

enUS_Innervate_Body_LW_600x295.png

Táto zmena sa očakávala. Osobne sa mi páči. Z  X variant, ktoré chcel Blizzard vybrať, mi príde najrozumnejšia. Ostatné boli napríklad Innervate zvýšiť na jednu manu či dať 6 kryštálov za cenu 4 mán.

Fiery War Axe

enUS_FieryWarAxe_Body_LW_600x295.png

Toto už je menej očakávaná zmena. Fiery War Axe avšak patrí k najsilnejším základným kartám. Pri popularite a sile Pirátov je to opodstatnená zmena. Variant znížiť útok na 2 za 2 many sa neujal. Koniec koncov táto zmena bude asi stále hrateľná.

Hex

enUS_Hex_Body_LW_600x295.png

Mesiac dozadu som nejako myšlienkami zablúdil k tejto karte. Jej Power Level mi prišiel v porovnaní s podobnými kartami o triedu lepší. Bolo to v Aréne. V jednej hre som v priebehu 6 kôl videl túto kartu 4 krát z rúk protihráča. Niekde som zachytil podobné reakcie aj od hráčov. Teraz prišlo na zmenu už aj u Hex. Blizzard samotný hovorí, že to nie je zmena na terajšiu Metu. Tam Hex až tak necítiť. Ale v Aréne silu tejto karty cítiť bolo.

Murloc Warleader

enUS_MurlocWarleader_Body_LW_600x300.png

Dominantná karta Loladinov posledného roku v Hearthstone. Nemám rád túto class. Murloc Warleader bude teda za ňu trpieť. Nemyslím si však, že táto karta nejako uškodí Schamanovi. Ale sila Murloc Paladina a hlavne prvé kolá boli pre väčšinu balíkov nezastaviteľné. Blizzard spomenul aj zmenu  Rockpool Hunter. K tej však nakoniec neprišlo.

Spreading Plague

enUS_SpreadingPlague_Body_LW_600x295.png

Podľa niektorých najsilnejšia Druid karta terajšej Mety. Spreading Plague spôsobil mnohým Aggro balíkom Mor. Doslovne. Po novom táto karta bude stáť 6 mán. Bude to však stačiť? Necháme sa prekvapiť.

Ak si chcete prečítať všetko okolo zmien, stačí kliknúť na nasledujúci odkaz. Balance Changes. Nájdete tam vyjadrenia ku kartám. Rovnako aj názory na Ultimate Infestation či Ice Block.

Pár slov na záver

Dočkali sme sa zmien. Nie každý asi bude spokojný. To nikdy nikto nebude. Osobne sa mi tieto zmeny páčia. Čo na ne hovoríte vy? Je to príliš? Alebo to stačiť nebude? Možno Priest poskočí o velký krok vpred. Neváhajte sa s vašimi názormi podeliť na Facebooku alebo na Discorde. 🙂

 

SaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave