Ana a Pachimari mania v HotS.

291
views
ana-Heroes-of-the-Storm-980x620

S príchodom nového týždňa prichádza aj nový hrdina do Heroes of the Storm. K nemu sa pridá nový event a pár zmien samotných hrdinov.

Nový hrdina už bol dávnejšie predstavený. Nie je ním nikto iný ako bájny support z Overwatchu.

Ana

ana-heroesofthestorm

Každému hráčovi Overwatchu je táto hrdinka dôverne známa. Je jeden zo zakladajúcich členov Overwatchu. Ana je veľmi dobrý podporný hrdina. Slúži ako druhý support a podľa jej vlastností bude jej úloha rovnaká aj v Heroes of the Storm. Ešte som však nemal možnosť si ju zahrať. Poďme si aspoň pozrieť jej základné vlastnosti.

ana-vlastnosti

Vlastnosti

Shrike(Trait)

Základné útoky otrávia cieľ. Po sebe idúce základné útoky otrávenie zosilňujú (stackom), to tak udeľuje väčšie poškodenie.(44 dmg/5s stakujúce sa 5x) Ana má tiež dlhší dosah základných útokov než väčšina hrdinov.

Healing Dart(Q)

Ana vystrelí šípku cieľovým smerom a vylieči prvého priateľského zasiahnutého hrdinu o 250. Healing Dart má krátky cooldown a ignoruje všetkých nepriateľov, ktorí sú v ceste.

Biotic Grenade(W)

Ana hodí granát, ktorý zasiahne cieľovú oblasť. Zasiahnutí priateľskí hrdinovia sú vyliečení o 175 a získajú 25 % bonus k ďalšiemu získanému liečeniu na 4 sekundy. Zasiahnutí nepriateľskí hrdinovia dostanú 60 poškodenia a 100% redukciu liečenia na 2 sekundy.

Sleep Dart(E)

Ana vystrelí šípku, ktorá uspí (Sleep) prvého zasiahnutého hrdinu. Ten je neschopný akejkoľvek akcie na 3 sekundy, alebo do prvého prijatého poškodenia. Táto šípka neuspáva Vehicles.

Nano Boost(R)

Priateľskému hrdinovi obnoví 200 many. Na 8 sekúnd zvýši poškodenie vlastností (Spell Power) o 30 % a vlastnosti sa obnovujú o 150 % rýchlejšie. Ana túto vlastnosť nemôže použiť na seba. Taktiež po patchi Genjiho Dragon Blade nedostane bonus na regeneráciu vlastnosti.

Eye of Horus(Q)

Ana získa schopnosť vystreliť 8 špeciálnych striel na neobmedzený dosah. Strela zasiahne prvého hrdinu v ceste. Ak zasiahne priateľského hrdinu, vylieči ho o 300. Nepriateľského hrdinu zraní za 175. Budovám udelí o 5O % zranenia menej. Pokiaľ je táto vlastnosť aktívna, Ana sa nemôže pohybovať.

Bol som zvedavý ako sa Blizzardu podarí implementovať hrateľnosť tohto hrdinu do HotS. Podľa vlastností to vyzerá na vydarenú robotu. Uvidíme ako to bude pri samotnom hraní.

Pachimari Mania

Okrem nového hrdinu prídu do hry aj tieto malé potvory. V novom evente budeme hľadať zlatého Pachimari. Na začiatku hry pred otvorením brán bude treba otvárať debny. Cieľom je nájsť ako prvý tohto zlatého zmetka. A čo môžete získať?

Neviem nakoľko vás potešia tieto kozmetické odmeny. Mňa osobne nejako neberú. Ale určite je to príjemný prídavok do hry. Tak hor sa na lov, zlatokopky a zlatokopi.

Patch

Nebudem tu preberať konkrétne všetky zmeny.

Najpodstatnejšou zmenou je fungovanie globálnych hrdinov. Ak vás pri použití globálnej vlastnosti niečo preruší, vlastnosť bude mať 10 sekúnd cooldown.

Nova dostala malé vylepšenie. Kharazinovi sa zvýšilo liečenie na prvom talente. Rovnako tak aj obnova CD. Avšak zvýšila sa aj cena many na Breath of Heaven. Reghar dostal úpravu na Chain Heal, kde menej lieči hlavný objekt a viac sekundárne. Najviac zmien prišlo na Johannu. Prečo práve ona mi je záhada. Je k nej veľa popísané. Niektoré veci vyzerajú zaujímavo. Pridali jej viac kontroly a zjavne zvýšili aj udelené zranenie. Nakoľko sa zmenila vám budem vedieť povedať až keď si ju zahrám.

Pridali aj novú mapu, ale o tej inokedy.

Všetky patch notes si môžete pozrieť tu: patch notes

Prišlo veľa nových vecí. Ideálny čas stráviť v Heroes of the Storm nejakú voľnú chvíľu. Čo vás osobne najviac zaujalo? Páči sa vám nový hrdina? Oslovili vás zmeny? Dajte vedieť na Facebooku. Čaute. 🙂

 

 

 

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave