Twitch Streamers Ep.01 – Hearthstone

245
views

Predpokladám, že väčšina z vás pozná Twitch. Je to v dnešnej dobe najznámejšia strímovacia sieť. V minulosti ju kúpil Amazon a odvtedy čísla rapídne stúpajú. Už tak silná, že aj samotný YouTube prišiel s rovnakou možnosťou, aby trochu vyrovnal podiel, ktorý Twitch má. Osobne sledujem stream na YouTube jedine v podaní PewDiePie. Ten začal so streamom na pravidelnej báze.

Twitch sledujem často. S YouTube videami je to u mňa najsledovanejšie médium. Funguje na rovnakej báze ako TV. S tým rozdielom, že tu si obsah vyberiem vždy podľa chute. Viem popri tom čokoľvek robiť. Čo je často výhoda. Rovnako ako aj to, že obsah nie je natoľko náročný. Nemusím mu venovať 100 % pozornosť. A tak sa pokojne popri tom môžem hrať, písať články, strihať videá či čokoľvek z XYZ scenárov.

Podstatný je obsah. Čo je zaujímavé na sledovaní niekoho, ako sa hrá? Každý jeden má svoj vlastný dôvod. Pre mňa osobne je to inšpirácia. Odreagovanie. Relax s nulovým vypätím mozgového toku. Nie všetko sa dá však pozerať. Niektoré hry sú jednoducho nudné. A niektorí ľudia sú žiaľ ešte nudnejší.

Twitch Streamers

Tieto články s pokračovaním budú také nahliadnutie do sveta streamerov, ktorých sledujem a hľadám pri nich relax, pobavenie a nekonečnú inšpiráciu.

Hearthstone je z tých pozeranejších a zábavnejších hier. Je to vidieť aj na číslach. A tak prvú epizódu z dieľne Twitch Streamers začneme pri tejto hre.

U mňa najpozeranejšia je aj kvôli jednej maličkosti. Dokážete bez problémov hrať a pri tom niekoho na Twitchi aj sledovať. Máte dvojitú interakciu s hrou samotnou.

Epizóda 01

V prvej epizóde sa budem venovať zahraničným streamerom. Tým viac populárnym. Anglický jazyk pre mňa nie je bariéra, tak to nejako nerozlišujem. V nasledujúcich epizódach by som sa rád dostal aj k tuzemskej scéne. Resp. minimálne k tej CZ/SK. Ale úprimne, budem ju musieť najprv napozerať.

Rozdelím streamerov podľa času. Každý je live väčšinou v inú dobu počas dňa.

Ak máte chuť sledovať niekoho hneď z rána, nie je to žiaden problém. Možno v práci, možno miesto školy.

Thijs

Thijs Molendijk

Thijs Molendijk je stále jeden z najlepších hráčov v Európe. Má za sebou veľa súťaží a výhier. To je vidieť aj na jeho streame. Patrí k nasledovanejším hráčom Hearthstone. Každý deň skúsi iný deck a dokazuje, že meta nie je všetko. Tento Holanďan je mladý, svieži, minimálne toxic a je vhodná inšpirácia na hry hneď z rána.

Link na jeho stream nájdete tu: stream

Hafu

Hafu

Rumay Wang je bývalá hráčka World of Warcraft. S príchodom Hearthstone sa pomaly usadila práve v tejto kartovej hre. Teraz pravidelne streamuje Arény. Patrí k najlepším hráčom arény v USA. Keďže mňa osobne táto časť HS baví, našla si miesto aj u mňa. Sympatická Čínaňka má príjemné vystupovanie, celkom svojský hlas a playlisty, ktoré môžem. A nebudeme si klamať, Áreny ako RNG faktor, ktorý každého dokonale zničí, potrebujú niekoho, pri kom na to všetko zabudnete. 🙂

stream

Poďme na poobedné chvíle, keď prídete zo školy či práce.

Savjz

janne-savjz-mikkonen

Janne Mikkonen je Fín, ktorý patrí k streamovacej stálici Hearthstone komunity. Profesionálne hrával v začiatkoch HS, teraz sa primárne venuje streamovaniu. Občas ho vidíme niekde komentovať. Savjz je jeden z tých maximálne pokojných, charizmatických ľudí, ktorí vás vedia pri sebe udržať. O čom svedčí aj nemalý počet jeho divákov.

stream

Pomaly sa dostávame k večeru, kedy väčšina z nás sadá k počítaču. Keď neostanete pri Savjzovi, môžete skúsiť nasledujúcich.

Kibler

Brian-Kilber

Brian McCormick Kibler. Pre tých, ktorí sledujú túto stránku, toto meno nie je nič nové. Nie je to prvý krát s Kiblerom medzi riadkami. U mňa najsledovanejší Hearthstone streamer. Brian je legenda hneď na niekoľkých herných líniách. Či už ako jeden z Hall of Famers v Magic: the Gathering, alebo ako vývojár či konzultant kartových hier. Taktiež Hearthstone streamer a v poslednej dobe aj komentátor HS udalostí. Je príklad toho, ako by si niektorí z nás predstavovali  život v stredných rokoch. Hranie hier, streamovanie, techno, trance a elektro party a jeden z najznámejších psov menom Shiro. Dream life z Kalifornie. A všetko zaslúžene. S jeho skúsenosťami je naozaj čo rozdávať ďalej. Charizmatický človek, ktorý začína pomaly dobývať aj Youtube. Jeho highlights patria k najpozeranejším Hearthstone videám.

stream

A tak sa dostávame k nočným hodinám, kedy začína dominovať Amerika ako región.

Disguised Toast

Disquised Toast

Jeremy  Wang je jedna z najzaujímavejších postavičiek v Hearthstone komunite. Odveký rebel a čistý trol prináša ten správny vietor do prehnaných a toxických vôd tejto kartovej hry. Preslávil sa ako utajovaný super hrdina chodiaci na turnaje v maske Toastu v okuliaroch.

Až sa jedného dňa na streame prepočítal a niekto mu to na Reddite nedaroval. Odvtedy toto meme ožíva len v špeciálnych situáciách. Kanaďan je známy aj svojimi Blizzard Jail návštevami. Vtedy dostane ban alebo nejaký krátkodobý Stop od Blizzardu. Napr. za poukázanie na bugy, glitche a podobné veci v hre(spomínal som ho aj v poslednom článku o Knights of the Frozen Throne, ak ste nečítali). Alebo ako najväčší kráľ prespíte svoj postup do finále na veľkom turnaji. Na tomto streame sa v nočnú hodinu určite nudiť nebudete.

 stream

Ak nemôžete spávať, nakoniec tu pre vás ešte niečo mám.

Kripp

Kripparrian

Octavian „Kripparrian“ Moroșan je legenda Blizzard hier. Tento Rumun s kanadským občianstvom(po dlhšej úvahe s Matúšom,Ďakujem) sa stal legendou asi v každej hre, ktorú hrával. V Diablo 3 ako prvý na svete spolu s Krippim zabili Diabla na Inferne pred patchom, ktorý túto náročnosť zľahčil. Podotknem, že na Hardcore postave. Vo World of Warcraft hrával v jednej z najlepších guild v USA. Bol asi najlepším a jednoznačne najznámejších hunterom prvých rokov WOWka. Ako prvý na svete spravil Ironman Challenge. Jeho návody na Diablo a WOWko sledovali aj ľudia, ktorí tieto hry či hrdinov nehrávali. Potom prišli časy hry Path of Exile. Tam sa stal jednotkou a jeho prínos do hry ocenili aj tvorcovia hry, ktorí pridali poďakovanie Kripparrianovi do titulkov samotnej hry.

Nakoniec prišla Beta Hearthstone a tu sa Kripp usídlil. V začiatkoch hrával turnaje. Neskôr ich komentoval a to vrátane toho na Blizzcone 2015. Teraz sa venuje hlavne Arénam, kde patrí k najlepším hráčom vôbec. Kripp je najpopulárnejší streamer Hearthstone. Jeden z najsledovanejších, ak vôbec nie najsledovanejší. Pre obraz, jeho otváranie balíčkov z Knights of the Frozen Throne sledovalo viac ako 60 000 ľudí live. Prečo? Je vtipný, ironický, priemerne toxic. Taký, aký je pri hraní každý z nás. Inšpiruje, ale povie aj to, čo si myslí. Často aj na adresu Blizzardu samotného. A ten veru nešetrí. Keď chcete niekoho začať sledovať z komunity Hearthstone či už na Twitchi alebo YouTubeKripp je môj tip. A určite nebudem jediný s týmto odporúčaním.

stream

Slovo na záver

Toľko k prvej epizóde Twitch Streamers. Predstavuje tých populárnejších z Hearthstone, ktorí si našli cestu aj ku mne. Možno oslovia aj Vás. Ak nie, rád privítam tipy na iných streamerov. Ak streamujete vy, o to viac sa podeľte so svojím streamom. S tipmi sa neváhajte podeliť v komentároch či už tu, alebo na Facebooku. Alebo to prediskutovať v spoločnej skupine, ktorá vznikla na Facebooku. Vidíme sa pri ďalšom článku. Čaute. 🙂

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave