Knights of the Frozen Throne pod lupou.

803
views
Knights of the Frozen Throne Daily Blizzard

Dlho očakávaný prírastok do rodiny je tu. Predstavme si oficiálne časy. Pre nás najpodstatnejší je: August 11, 05:00 AM CEST.

Skoré ráno, ale Amerika na tom nie je po prvý raz o nič lepšie. V USA je spustenie naplánované na August 10, 12:00 PM PDT. Ázia zas na August 11 07:00 AM KST. Jediného sa bojím. Padania a nestíhania serverov. Dúfať sa dá aj vo veľkom a nenastaví si každý predsa budík na 5 hodinu rannú.

INFO

Poďme si v rýchlosti predstaviť samotné rozšírenie. Pribudne nám 135 nových kariet. Aké karty to budú si môžete pozrieť TU NÁJDEŠ KARTY. Novinkou sú Death Knight karty a hlavne Death Knight Hrdinovia. Lifesteal je „nová“ mechanika, aj keď sa už objavila na niektorých starších kartách. 3 balíky by sme mali získať hneď po prihlásení do hry. Je to zatiaľ neoficiálna správa. Nedávnou novinkou je získavanie vždy inej legendárnej karty. Nezískate jednu viac krát na úkor iných. Vylepšená je možnosť získať prvú legendárnu kartu. Tu by ste mali mať už v prvých 10tich balíkoch.

MISSIONS

Novinkou sú aj tzv. Missions čiže solo/ Single Player misie. Podobne ako v niektorých doterajších rozšíreniach, budu dostupné krídla otvárajúce sa každý týždeň. V tejto expanzii sa  však kupujú balíky miesto odomykania jednotlivých krídel. A tak vzniká otázka, budeme za krídla platiť? Budú všetky zadarmo. Prologue alebo privítacia misia bude výnimočná tým, že za ňu dostaneme náhodnú legendárnu hero kartu. Poslednou misiou bude porazenie  samotného Lich Kinga. Spravíte tak s každým z 9 hrdinov, dostanete nového Paladin hrdinu – Arthasa.

PATCH

Popri predstavovaní nových kariet a všeobecného ošiaľu okolo príchodu Knights of the Frozen Throne Blizzard predstavil aj patch 9.0. Mnoho ľudí ho ani nepostrehlo. Je v ňom pár zmien stojacich za spomenutie. Také, o ktorých sa samotný Blizzard ani nezmienil. Komunitu však obohacuje o informácie aj večný troll a rebel Toast. Priniesol video s podstatnými poznámkami k tomuto patchu.

CARD REVIEW

Nebudem rozoberať všetky karty. Radšej vám odporučím videá od Briana Kiblera. Kiblera sledujem už od časov M:TG a jeho pohľad mi najviac sedí. Viac o streameroch už čoskoro. Recenziu kariet od Kiblera nájdete tu:

Aby ste nemali jednostranný pohľad, prinášam Top 10 Knights of the Frozen Throne od najväčšieho Heartstone streamera Octaviana Morosana – Kripparrian

Taktiež aj od Jeffrey Shiha – Trump.

Nakoniec od českého hráča, streamera a všetkým dobre známeho Standa Cifku.

Ak niekoho zaujímajú Arény, za zmienku stojí rozbor kariet od slečny Rumay Wang  Hafu.

Svojím Top 3 sa pridám k nim aj ja. Legendárnymi Death Knight hrdinami.

Top 3

Shadowreaper-Anduin-Daily-Blizzard

Anduin je moja srdcovka. Táto karta má svoj tichý potenciál(v mojej hlave). Škoda len, že ten 8-manový dráčik Priesta stále potrápi.

Top 2

Valeera-the-Hollow-Daily-Blizzard

Valeera the Hollow môže byť najviac broken karta celej sady. Ochráni, často krát priamo zachráni. A keď dobre chápem, Vanish s Death’s Shadow je kombo na každé kolo.

Top 1

Uther-of-the-Ebon-Blade-Daily-Blizzard

Samo o sebe vydarená vec. Fakt, že je to Paladin z nej robí ešte ďaleko lepšiu kartu. Za 9 mán doliečiť 10 životov je… skvelé. Potenciálne až 20 životov a pridajte k tomu každé kolo 2/2 rytiera. Nezbavíte sa ich? Jednoducho zomriete.

MŔTVA MYŠLIENKA NA ZÁVER

Celý set vyzerá dobre. Journey to Un’Goro Blizzardu vyšlo, aj keď prinieslo Quest Rogunu či neskorší nástup Jade Druida. Knights of the Frozen Throne urobí ešte silnejšieho Loladina. Hrdinu, ktorého silno nemám v láske. Hunter je ešte viac mŕtvy než bol. Smutné. Jednou z najsilnejších kariet bude Devolve. Schaman ostane medzi top Tier. Ostáva len dúfať, že kontrol balíčky povstanú opäť medzi živých s príchodom Death Knightov v našich radoch. Keď sme pri tých Death Knight Hrdinoch, nie každý si uvedomí ich malú ale základnú vlastnosť. Dodajú vám vždy 5 armoru. V Hearthstone je to celkom dosť.

GIVEAWAY

Aby som vám aj niečo priniesol, spravím na začiatok malé rozdávanie. Karty ani balíky žiaľ neviem dať. Niečo malé však áno. Špeciálne pre tých, čo hrávajú na telefónoch či tabletoch. Budete mať možnosť získať powerbanku a nejaké doplnky. Na energiu vždy a všade hrať. Viac už zajtra na Facebooku. 🙂

EDIT: Tento Giveaway už má svojho výhercu. Čoskoro však bude ďalší. 🙂

Ostáva len zapriať veľa šťastia pri otváraní a poriadne si to užiť. Nezabudnite si pri tom pustiť tento klenot. Keď sa vám tieto riadky páčili, pokojne dajte like či zdieľanie. Prípadne komentujte, čo sa nepáči a vidíme sa čoskoro. 🙂

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave