Čo nezmeškať tento víkend: Maják 13.10 – 16.10.2017

262
views

Máme tu víkendový Maják. Čo všetko nezmeškať počas týchto dní? Bude určite dominovať Hearthstone. Ale neostaneme len pri ňom. Pár mojich tipov.

Hearthstone

HCT Summer Championship

Summer-CHS

Akcia tohto víkendu. 16 hráčov zabojuje o 4 miesta na HCT World Championship. Aj nemalú sumu peňazí: $250 000. Víťaz si z toho zoberie $60 000. Centrom všetkého bude Blizzard Arena. Tento nový e-sport stánok vyzerá jednoducho skvele. Sprevádzať nás bude moja obľúbená dvojka Brian KiblerDan „Frodan“ Chou. K nim sa pridajú TJ Sanders s Nathan „Admirable“ Zamora Simon „Sottle“ Welch s Alexander „Raven“ Baguley.

Koho uvidíme medzi 16timi hráčmi? Prinášam ich zoznam. Minimálne jedna vec je však netradičná. Po dlhšom čase na takomto veľkom podujatí budeme mať ženskú účasť.

Medzi komunitou je najväčším favoritom Pavel. Dokáže potvrdiť svoju doterajšiu dominanciu? Budeme sa o tom môcť presvedčiť už dnes od 17.30 CEST.

Akciu môžete sledovať na: https://go.twitch.tv/playhearthstone

Fireside Gathering

Počet akcií sa nám začína rozrastať. Ak máte záujem spoznať nových ľudí a pritom si zahrať, toto je výborná príležitosť. Získať môžete odmeny od Blizzardu. Napríklad nového Warlock hrdinu. Nemsy Necrofizzle vás možno presvedčí.

Viac o tejto akcii a miestach na CZ/SK, kde si zahrať, nájdete na nasledujúcom odkaze: https://eu.battle.net/hearthstone/en/fireside-gatherings

Heroes of the Storm

Nexus Games

Nexus-Games

Nexus Games sa nebude konať tento víkend. Celú komunitu však potešila správa od našich susedov. Česká republika sa ako jedna zo 16tich krajín zúčastní tejto amatérskej súťaže. Blizzard vyberie 5 hráčov z každej krajiny. Budú brať ohľad na najlepšie výsledky v Hero League za poslednú dobu. Rovnako tak počet odohratých hier v poslednej sezóne a správanie samotných hráčov. Mne osobne sa tento bod páči. Je to možnosť ako dať hráčom podnet k lepšiemu správaniu.

Nechcem brať slová chalanom z českého serveru. Radšej si pozrite viac informácií priamo od nich. Susedom gratulujem a verím v čo najlepšie výsledky. Je to malý/veľký úspech pre komunitu. Nám Slovákom neostáva nič iné ako sa do toho pustiť naplno a budúci rok sa k Čechom pridať.

Viac informácií: Nexus Games Česká republika

Overwatch

Halloween Terror

overwatch_halloween_terror_2017

Až do novembra budeme mať možnosť skúsiť Halloween Terror. Táto akcia ma pritiahla späť k Overwatchu. Legendárne skiny mi padajú jedna radosť. Pomaly nám končí aj sezóna. Aký rank práve máte? Osobne Ranked ešte nehrávam. Chystám sa to od novej sezóny zmeniť. Zatiaľ budem loviť body v Junkenstein’s Revenge. PvE časť Overwatchu je pre začínajúcich hráčov celkom challenge. Je to však ideálny spôsob ako s partiou nabrať skill a zosúladiť spoločné hranie. Taktiež dobrá víkendová zábavka. Jednotlivcom možno viac sadne Deathmatch. Tu trávim posledné dni. Pre niekoho to môže byť frustrujúca skúsenosť. Ale aj dobrý spôsob ako získať nové skúsenosti s jednotlivými hrdinami. Pripravte sa ale na spanilú jazdu Junkratov.

Z iného súdka

STORM THE FRONT

Storm-The-Front

Chalani z School Esport League prinášajú Storm the Front. Ako sami píšu:“Opäť ďalšia mimosezónna LAN AKCIA v spolupráci s Storm Game Club.“
Tento krát sa rozhodli pre hru CS:GO. Akcia bude trvať 2 dni(1.deň GROUP STAGE a 2.deň PLAY-OFF).
LAN AKCIA nie je nijako obmedzená. Zapojiť sa môžu aj tímy mimo škôl (aj neštudenti). Registrovať sa môžete na nasledujúcom odkaze: Registrácia

Súčasťou tejto akcie bude aj možnosť zahrať si Fireside Gathering. Ak chcete mať nového Warlock hrdinu a pritom si užiť víkend plný CS: GO… Toto bude pre vás.

Viac informácií nájdete na Facebooku: School Esport League

Slovo na záver

Ako trávite víkend vy? Pozeráte akcie? Ťaháte herné maratóny? Alebo úplne ignorujete hranie? Čokoľvek preferujete, hlavne si to užite. Pekný víkend všetkým. 🙂

 

 

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave