Nový hrdina v Overwatch, Orisa, robotický tankotaur

469
views
orisa-overwatch-dailyblizzard

Včera Blizzard predstavil nového hrdinu do Overwatch. Vyvolal veľa záujmu, tak si ho poďme predstaviť.

Orisa je ochranný robot operujúci na Numbani. Vytvorený bol nedávno, nepatrí do žiadnej frakcie a tak sa táto robotická tankotaurica má ešte čo učiť. Jej zaujímavé schopnosti však priťahujú veľa pozornosti a tak si ich poďme predstaviť.

Orisa abilities overwatch

FUSION DRIVER (LMB)

Plne automatické delo strieľajúce projektily, ktoré udeľuje zranenie ale spomaľuje Orisin pohyb. Delo má 200 projektilov.

FORTIFY (LSHFT)

Orisa dočasne zníži zranenia, ktoré prijíma a taktiež na nej po túto dobu nefungujú účinky negatívnych efektov. Obnovenie schopnosti:10s

HALT! (RMB)

Orisa vystrelí gravitonový výboj, ktorý dokáže spätne odpáliť. Tento výboj spomaľuje nepriateľov a pritiahne ich smerom k výbuchu. Obnovenie schopnosti:8s

PROTECTIVE BARRIER (E)

Orisa vyhadzuje stacionárnu bariéru, ktorá ju a jej spojencov ochraňuje pred nepriateľskou paľbou. Obnovenie schopnosti:12s, 900 HP.

SUPERCHARGER (Q)

Orisa rozloží zariadenie, ktoré zvyšuje poškodenia spôsobené spojencami v rámci jej zorného poľa.

PRÍBEH

Postavená z častí jedného ochranného robota OR15. Orisa je najnovší ochranca Numbani, hoci stále sa má čo učiť.

Pôvodne uvedená do prevádzky pred „Omnic Crisis“, rad OR14 „Idina“ bezpečnostných robotov vyrobených v Nigérii – Omnium.

Po vojne boli vyradení z výroby, spoločne s ďalšími modelmi používaných počas krízy. O 20 rokov neskôr, Numbani oživilo projekt OR14 aby ochránil mesto pred vonkajšími hrozbami. Tieto nové modely OR15 boli nasadené na krátku dobu pred tým ako ich Doomfist zničil.

Po útoku sa program zastavil a vláda občanov rozpredala zvyšné OR15. Niektoré časti si kúpila aj jedenásťročná Efi Oladele, nadané dievča, ktorej úspechy v robotike a umelej inteligencii jej vyniesli aj ocenenie nadácie Adawe – „Genius grant“.

So súhlasom rodičov si za časť dotácií mohla kúpiť jedného z vyradených OR15 robotov. Verila, že Numbani potrebuje ochranu a vylepšený OR15 by ju mal zabezpečiť. Efi opravila a prekonfigurovala robota, nainštalovala mu jadro vlastnej osobnosti, ktoré tiež vynašla sama.

A tohto nového ochrancu Numbani pomenovala príznačným názvom: Orisa.

Orisa ukázala že môže chrániť mesto, avšak stále potrebuje doladiť jej protokoly. Neskúsenosti spôsobovali občas mále škody.
Našťastie vďaka ochote Efi spraviť vždy potrebné zmeny a adaptívnej umelej inteligencii, ktorou Orisa vynikala, vedeli robot a jej tvorca dať veci do poriadku.

Aj keď Orisa už začala svoju kariéru ako ochranca, ešte sa má veľa čo učiť o svete a jeho funkčnosti. Avšak pokiaľ bude vedená nekonečným optimizmom zo strany Efi, rovnako ako Orisiným rastúcim zmyslom pre čestnosť a povinnosť, Orisa bude pripravená chrániť Efi a Numbani za každú cenu.

Z prvých ukážok z PTR hier je Orisa podobná štýlom hrania Reinhardtovi. Osobne sa na túto postavu teším. Reinhardt je jedna z mojich najhranejších postáv. Celkovo tank ako rola mi v Overwatch svete najviac sedí. A tak sa na túto hrdinku ako aj na potenciálnu nedobytnú stenu v podaní Reinhardt+ Orisa teším. Či títo dvaja budú nová dokonalá tanko dvojka ukáže asi až príchod na Live servery. Zatiaľ si pozrite video, ako táto nová hrdinka vyzerá v samotnej hre.