Blizzcon Highlights – Esports edition

351
views
blizzcon-logo

Akcia roka sa skončila. Blizzcon nám pomaly doznieva. Ani som nestihol všetko od sledovať. Našťastie si vie človek všetko dopozerať. Ale všetky podstatné novinky už aj tak poznáme. Blizzcon však bol aj o esporte. Čo všetko nám priniesol?

Hearthstone

The Inn-vitational Adventure

Táto exhibičná akcia priniesla prijemnú dávku zábavy. Nakoniec si víťazstvo vybojoval tím Grimestreet Grifters v zložení Kranich, Pathra a Mr. Salty Reynad.

Heroes of the Storm

HGC Finals

HGC-Final

Top 8 malo zaujímavý priebeh. Prvé prekvapenie bolo rýchle vypadnutie Dignitas. Ich post prevzal Team Expert. Amerika potvrdila svoju silu a do TOP 4 nepostúpil ani jeden tím. A tak sa opakovala rivalita Európa vs Kórea. Top 4 tvorili Team Expert, Fnatic a MVP Black s Ballistix. Nekonalo sa žiadne prekvapenie a famózne finále bolo v prevedení Fnatic vs MVP Black. Švédsky BoyBand mal čo dokazovať.

Finále

Prvú hru sa Fnatic nenechali prekvapiť veľmi zaujímavým výberom Kórejčanov. Tí hrali kompozíciu 3 Warriorov a Abathura. Ale nakoniec globálna hra Fnaticu priniesla výhru. Nebola to však až tak dominantná hra na akú sme zvyknutí. Kill ratio to len potvrdzovalo.

Druhá hra priniesla Anu na strane Fnatic. Rich hral netypicky Falstada. Bolo až neuveriteľné ako dokázali MVP Black zladiť ich globálnu hru. Presuny Falstada a Brightwinga boli na sekundu presné. Eliminačné kombo Muradin + Greymane + Kharazim fungovalo na 100%. Bola radosť na to všetko pozerať. Ttsst je asi najlepší Muradin ktorého Heroes of the Storm teraz má. A tak druhá hra patrila MVP Black.

Tretia hra bola v znamení resetov. Hodný svojho mena Reset s LiMing prerieďoval rady Fnaticu. Pridajme k tomu Nano Boost od Any a z LiMing bol doslovne kanón, ktorý sa prebil až na Core. 2:1 pre MVP Black.

Tomb of the Spider Queen. Mapa, ktorou sa Fnatic preslávili. Ale je to práve MVP Black, ktoré draftovalo hrdinov ako je Chromie. Fnatic všetko vsadili na Medivh + Stitches kombo. A solo Ana heal. Určite najlepšia hra celého finále.

BP1_8987 (2).JPG

MVB Black

Na veľkú škodu sa opäť nepodarilo zlomiť kórejskú nadvládu na Blizzcone. A tak šampiónmi na tento rok sú MVP BLACK. Zaslúžený úspech. To bolo vidieť aj na radosti z ich výhry. Veľká gratulácia. 🙂

Rich je bez debaty jeden z najlepších hráčov Heroes of the Storm. Možno aj najlepší. Ttsst bol zo začiatku pomerne neznámy hráč. V priebehu roka sa prepracoval na jedného z najlepších tankov v celej hre. Reset a jeho LiMing dokazujú, že tento hrdina má stále svoju silu. Určite patrí k tomu najlepšiemu Ranged v Heroes of the Storm. A potom je tu KyoCha a Sake. Špeciálne Sake mal ťažkú úlohu pretransformovať sa na healera MVP. Ale ku koncu sezóny dokazoval, že Kórejci sú bez debaty najlepšími hráčmi digitálneho športu.

Všetky zápasy si môžete pozrieť tu: https://go.twitch.tv/blizzheroes/videos/all

Overwatch

Overwatch World Cup

Image result for overwatch world cup

Overwatch stúpa na popularite. Aspoň v globálnom rozsahu. To bolo vidieť aj na sledovaní Overwatch World Cup. V piatok pri zápase USA vs Južná Kórea bolo miestami na Twitchi až 225 000 divákov. Stálo to za to. Nakoniec sa však USA nepodarilo postúpiť. J. Kórea len potvrdzovala svoju dominanciu. Nebolo žiadnym prekvapením, že sa objavila vo finále. Ako vyzeralo TOP 8?

overwatch world cup Finals

Vo finále bolo na čo pozerať. Kanada vs Južná Kórea. Aj keď to výsledok nepotvrdzuje, zápasy boli tesné. Avšak Južná Kórea je aj v tejto hre stále na popredí. Hráči ako Flow3r a ich skill sú sen každého ofenzívneho fanúšika. Novinkou boli aj tímové farby a hlavne nový observer. Ten určite spríjemňoval samotné sledovanie World Cupu. Farby skinov v tímových farbách boli malý ale vydarený prídavok.

Podarí sa niekomu poraziť nadvládu Južnej Kórei ?

Kanada mala k tomu celkom blízko. xQc z kanadského tímu bol vyhlásený za MVP celého turnaja. Aj to je možno inšpirácia pre hráčov. Rola tanka v tejto hre je rovnako podstatná ako rola supporta. Nebuďte všetci len assasini či Junkratovia.

Finále si môžete pozrieť tu: https://go.twitch.tv/videos/187734567

World of Warcraft

Arena World Championship

Ostro sledované zápasy. A prekvapivé finále. Aj to bola 2017 Arena World Championship. Pre nás trochu smutná správa. Method TriForce žiaľ do finále nepostúpili. A tak Blizo so svojím tímom neobhájili a nezískali 3. Blizzcon prvenstvo. Panda Global porazila Method Triforce. ABC zas porazili Method Synergy.

Finále

Americký tím Panda Global vs európsky ABC. Asi málokto čakal takého finále. O to zaujímavejšie boli samotné zápasy.

Prvý zápas ABC hrali v celkom nezvyčajnej zostave: resto Druid, arcane Mage a windwalk Monk. Panda Global pre zmenu resto Schaman, marksman Hunter a havoc Demon Hunter. ABC sa táto zostava oplatila.  Burst potenciál ich kompozície pri žiadnej mane nakoniec priniesol prvú výhru v Nagrande.

V druhom zápase Pandy začali agresívnym nástupom a lovili Mága už od začiatku hry. Oba tímy hrali v rovnakej zostave. Mág pod neustálym útokom demon Huntera. Až tím Panda Global celkom nezvládol zmenu na ich healera a burst dmg od monka so sprievodom mága zaručili ABC druhú výhru v Dalarane.

Tretiu hru málokto vôbec zaregistroval. Na strane ABC disco Priest, arcane Mage a windwalk Monk. Panda Global v podaní resto Schaman, marksman Hunter a feral Druid. Hunter bol hneď v úvode hry doslova vypnutý pred bránami Undercity.

Neviditeľný mág, ovca a šialený burst dmg. 3:0 pre ABC.

A sme vo 4. hre. Na strane ABC resto Druid, arcane Mage a windwalk Monk. Na strane Panda Global resto Schaman, marksman Hunter a feral DruidJedna výhra od trofeje. Neuveriteľný kiting v podaní mága. Alec predviedol naozaj skvelý výkon. Najlepšia hra celého finále. Každú chvíľu to vyzerá na koniec. Hra však pokračuje až do posledného OOM. CD a neskutočný tlak na feral druida. GG ABC.

Tím ABC hral v zostave Alec, Asgarath, Niksi a Cara. Gratulujem pánom k ich titulu.

Starcraft

 World Championship Series

Ako inak kórejské finále. Lee ‘Rogue’ Byung Ryul sa v ňom stretol s Eo ‚soO‘ Yoon. Nakoniec však Rogue s výsledkom 4:2 porazil soO. A ďalšia dominancia pre Južnú Kóreu. Zastaví niekto túto krajinu?

wcsroguechamp1.jpg

Toľko z Blizzcon esport scény. Malý Highlight. Ak sa vám páčil, dajte like alebo pokojne pozdieľajte. Ak sa nepáčil, prijímam návrhy, čo zmeniť. Pekný týždeň všetkým. 🙂

 

 

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave