Twitch Streamers Ep.02 – Heroes of the Storm

452
views
Heroes-of-the-Storm-Twitch

Po dlhšej dobe som sa konečne dostal k epizóde číslo 2. Venovať sa budeme streamerom Heroes of the Storm. Zoberieme to z toho globálneho hľadiska a predstavíme si tých najznámejších.

K tým cz/sk sa najskôr dostanem až v ďalších epizódach.

Pozornosť by som chcel venovať streamerom, ktorých sledujem alebo som v minulosti sledoval. Rozdelím ich podľa rolí, aby si každý mohol nájsť to svoje. Preto len okrajovo k osobám ako je napríklad mewnfarezJe jeden z najväčších HotS streamerov. Avšak nikdy som ho nesledoval a tak som si k nemu nenašiel ani cestu.

Cris

Cris Heroes

Christoph „Cris“ Gowitzke je aktívny hráč HGC a jeden z najlepších hráčov Hero League v Európe. Pravidelne ho môžete nájsť na popredných miestach Grand Master. Momentálne hrá za tím Diamond Skin. Jedná sa o bývalý tím Playing Ducks. V minulosti Cris hrával za tímy Dignitas, ROCCAT či starý Liquid. Na tomto streame si to svoje nájde každý DPSkár. Hlavne tí nekontaktní. Pravidelne môžete nájsť tohto hráča online od 10:00 do poobedných hodín.

Link na stream: https://go.twitch.tv/crisheroes

AlexTheProG

AlexTheProG

Alexander „AlexTheProG“ Grumstrup je ďalší z aktívnych hráčov HGC. Pravidelný bojovník o prvé miesta GM. Hrajúci momentálne za tím Tricked Esport, ktorí sa pobili o účasť na Blizzcone. To sa im však nepodarilo a Alex sa preto chce naplno venovať streamovaniu. Vo svojom mladom veku je už 3.násobným európskym šampiónom. To sa mu podarilo v minulosti s tímom Navi a Dignitas. Primárne hráva na pozícii tanka, kde patrí k tomu najlepšiemu v Európe. Každý s chuťou byť v prvej línii tu nájde to svoje. Špeciálne som ocenil rady, ktoré Alex na každom streame dáva. Streamuje v poobedných hodinách.

Link na stream: https://go.twitch.tv/alextheprog

Bakery

Bakery

James „Bakery“ Baker je hráčom Heroes of the Storm známe meno. Jeden zo šťastných postupujúcich hráčov na Blizzcon. Hrajúci za 2. najlepší európsky tím Dignitas. Bakery sa preslávil svojím Kharazimom. Momentálne so SmX z tímu Fnatic bojuje o titul najlepšieho európskeho supporta. A tak kde inde sa niečo priučiť ak nie na jeho streame. Keď že s prichádzajúcim BlizzConom bude tím Dignitas trénovať, nebude streamovanie pravidelné. Akurát sú v Kórei na bootcampe. Tak sa možno dočkáme nejakých bonusových streamov. Bakery podáva veľa informácii a určite ich ocení každý support a nielen tí. Patrí aj k pravidelným moderátorom TownHall Heroes.

Link na stream: https://go.twitch.tv/bakery

To bola hráčska časť zameraná na samotné role v hre. Špecialistov samotných už teraz veľmi nevidíme. Ak by ste náhodou o niečo také stáli, Trikslyr, scHwimpi či Snitch by mohli uspokojiť vaše chute.

Grubby

Grubby

Manuel „Grubby“ Schenkhuizen je meno, ktoré netreba predstavovať. Momentálne asi najväčší Heroes of the Storm streamer. Bez debaty jeden z najlepších ambasádorov hry samotnej. Bývalý profesionálny hráč Warcraft III, Warcraft III: The Frozen Throne a Starcraft 2. Za posledný rok Grubby stúpa na číslach na všetkých kanáloch. Prečo? Asi tým, čo prezentuje. S vekom dospieva a to cítiť aj na jeho streame. Všetko friendly stream, ktorý si pozrie každý. Náučný, zábavný a niekedy sa cítite, že takýto pokojný hráč ani nemôže byť. Ale toxického či salty Grubbyho tak ľahko nezažijete. Niekedy sám dúfam, že takto dospejem i ja. Pridajte k tomu rady, rozbory hier či komentáre HGC Open Division. To všetko na tomto kanáli nájdete. Doplním ešte veci ako je Tier list. Alebo návody na hrdinov, či highlighty z hier, ktoré nájdete pravidelne na YouTube. Grubby streamuje pravidelne od večerných hodín do tých nočných.

Link na stream: https://go.twitch.tv/followgrubby

DunkTrain

DunkTrain

Derek „DunkTrain“ Arabian je meno, ktoré skalným hráčom z doby bety určite niečo hovorí. Derek bol kapitán tímu Cloud9 v najlepších časoch NA Heroes of the Storm scény. V roku 2015 tento tím pod jeho vedením vyhral BlizzCon. Po tom, čo odišiel do dôchodku z profesionálnej scény, skúsil rôzne odvetvia HotS. Produkčnú stránku, komentovanie či dokonca ako tréner pre tímy ako Dignitas. Ale aj streamovanie. Tomu sa venuje na pravidelnej báze. Rovnako ako Grubby je tento stream dokonalý chill. Nájdete tu support hry ale aj čokoľvek iné. Derek má výborný nadhľad a to sa dobre prejavuje na celom streame. Občas prináša analýzu hier. Málokto je v tejto sfére na takej úrovni. Je aj pravidelným komentátorom TownHall Heroes.

Link na stream: https://go.twitch.tv/dunktrain

Arcane8

Arcane 8

Z iného súdka je toto „štúdio„. Prináša prenosy pre Heroes of the Storm. Napríklad Heroes Global Championship Open Division 2017. Alebo tento rok aj vydarenú akciu Bloodlust 2017. Amatérsky turnaj v HotS pre NA región. Špecifický v tom, že price money boli dotované samotnými ľuďmi a komunitou. Čím ma oslovil tento kanál je však už spomínané TownHall Heroes. Tento Podcast už má nejaký ten rok za sebou. Prináša informácie zo sveta Heroes of the Storm. Pravidelní komentátori tohto podcastu sú spomínaní Bakery, DunkTrain, zakladateľ Arcane 8 Jake „SolidJake“ Kulinski Jared „Zoia“ Eggleston. Teraz môžete sledovať tento podcast aj live na twitchi. Preto som ho tu zaradil. Aj keď samotným Blizzard orientovaným Podcastom by som sa rád venoval v budúcnosti.

Link na stream: https://go.twitch.tv/arcane8

Slovo na záver

Týchto ľudí sledujem najviac z komunity Heroes of the Storm. Možno vás v niečom inšpirujem. Možno vy v niečom inšpirujete mňa. Ak máte nejaké tipy alebo streamujete sami(nezabudol som na vás všetci tí, čo ste sa ozvali), dajte mi pokojne vedieť na Facebooku. Rád čokoľvek uvítam. Ak si chcete prečítať prvú epizódu Twitch Streamers, nájdete ju na tomto odkaze.

Malý bonus na záver. Čaute.

 

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave