SSEL Spring Cup 2017 – Grand Finále

165
views

Nedávno ma oslovili chalani z SSEL. Niečo málo som o tomto projekte počul, ale nebolo toho veľa. A keďže som otvorený viac menej čomukoľvek, dnes prinášam o nich informácie.

Ako chalani sami hovoria: „SSEL – Slovenská Stredoškolská Esport Liga je nezisková organizácia, ktorá sa v súčasnosti snaží vytvárať priestor a platformu pre mladých, amatérskych a polo-amatéskych hráčov – stredoškolákov. V doterajšom krátkom priebehu sa organizácia SSEL podieľala na historicky prvej stredoškolskej esport lige. V týchto dňoch je jej pozornosť upriamená na takzvané Spring Cupy spojené s offline akciami. Tento projekt pôvodne vznikol medzi žiakmi žiarskeho osemročného gymnázia, kde sa partia mladých študentov zamyslela nad absenciou svetového fenoménu „Esportu“ v našich slovenských končinách. Momentálne sú členmi organizácie, hráči naprieč celým Slovenskom. Týmto projektom by organizácia SSEL rada docielila rozšíreniu Esportu medzi všetky vekové kategórie.

Samotná liga sa vo svojej premiérovej sezóne spustila v rámci celého Slovenska, kde sa zapojilo dokopy takmer 100 tímov z vyše 50 rôznych škôl. Celkovo sa zapojilo cez 500 vášnivých hráčov a stredoškolákov. Tieto famózne čísla sú výsledkom kvalitnej organizácie, vysokého záujmu a túžbu si zmerať sily s inou školou. Pomáha tomu aj výber najhranejších hier v súčasnosti (League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Hearstone: Heroes of Warcraft). Samozrejme aj menšej motivácie v podobe cien, ktoré poskytli sponzori a partneri. Čo sa týka sponzorov a partnerov, dnes po boku SSEL stoja mená ako Hicoria (servery, vps) či XGames.sk (hry, konzoly).

A prečo práve teraz ? Doteraz najväčším projektom SSEL je Spring Cup 2017. Spring Cup sa skladá celkovo z 4 turnajov, ktoré sú individuálne bodované, no platí, čím viac účastníkov, tým vyšší počet bodov. Po 4 turnajoch sa uskutoční Grand Finále Spring Cupu 2017Každý turnaj má svoju vlastnú skupinovú fázu, v ktorej sa stretlo 32 tímov rozdelených do 8 skupín po 4 tímy. Všetky zápasy sa odohrali formátom Bo1. Finálová časť sa hrá Bo1 a Semifinále s Finále sa hrá Bo3 a zároveň sa hrá systémom Single Elimination. 

Ako prebiehali jednotlivé kolá si môžete pozrieť priamo na stránke  SSEL.

A práve Grand Finále bude tento víkend 13-14.05 2017 v Bratislave. Kde inde ako v Storme, kde som i ja strávil nejaké tie chvíľky pri hraní turnajov v Battlefielde a Desert Combate.

A kto sa tam všetko predstaví ?

V CS:GO to budú nasledujúce tímy. csgo-ssel

V League of Legends tieto: lol-ssel

A nakoniec pre nás zaujímavom Hearthstone to budú títo hráči: HS-ssel

Všetkým tímom a hlavne chalanom v HS držím palce, užite si skvelú atmosféru, ktorú turnaje prinášajú a nezabudnite aj niečo vyhrať. 🙂

A chalanom z SSEL patrí obdiv a aj poďakovanie, že sa do niečoho podobného pustili a podporujú mladú komunitu. Verím, že o nich nepíšem posledný krát.

SSEL nájdete na tejto stránke: SSEL

Facebook: SSEL – Slovenská stredoškolská Esport Liga